Jabłko Lubelskie. Sadownicy z regionu łączą siły

Sadownicy z naszego województwa łączą siły i wprowadzają na rynek Jabłko Lubelskie – jest połączeniem sześciu gatunków w jednym. Spółka LubApple chce lubelskim owocem podbić świat.

 

LubApple zostało założone w 2015 r. przez pięć największych producentów owoców z województwa lubelskiego: ZPO Stryjno-Sad, Józefów Sad, Witabo, FruVitaLand oraz ZPO Sadpol. Firma oferuje owoce pochodzące z terenów Lubelszczyzny, która słynie z długoletnich tradycji sadowniczych. Ponad 90 procent wszystkich owoców stanowią jabłka.

 

Na rynek weszło właśnie Jabłko Lubelskie. Marka Jabłko Lubelskie obejmuje sześć głównych odmian: Golden, Gala, Red Jonaprince, Jonagored, Szampion i Idared. ale łączy je jedno – Lubelszczyzna.

 

– Zadecydowaliśmy o wprowadzeniu na rynek nowej marki – Jabłko Lubelskie, która stanie się kolejnym produktem promującym Lubelszczyznę na polskim i zagranicznym rynku – mówi Zbigniew Chołyk, prezes zarządu LubApple.

 

Swoje zalety Jabłko Lubelskie zawdzięcza znakomitym warunkom klimatycznym oraz glebowym. Region lubelski wyróżnia duże nasłonecznienie, czyste powietrze oraz występowanie gleb wapiennych, które idealnie sprawdzają się w przypadku uprawy jabłoni, zapewniając doskonały smak i kolor owoców.

 

Owoce LubApple są dostępne w Polsce w sieciach sklepów Biedronka, Aldik, Makro, Stokrotka, Carrefour, Piotr i Paweł oraz E.Leclerc. Firma z powodzeniem funkcjonuje również na rynkach zagranicznych.

 

Grupa producentów produkuje sto tysięcy ton owoców rocznie. Eksportuje je do kilkunastu krajów, takich jak: Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Holandia, Włochy, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Czarnogóra, Albania, Ukraina, Białoruś, Litwa, Kazachstan, Mongolia, Izrael, Jordania, Algieria, Libia, Egipt, Arabia Saudyjska oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.