IV Lubelskie Dni Gastroenterologiczne — spotkanie specjalistów w Lublinie

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

IV Lubelskie Dni Gastroenterologiczne odbędą się w dniach 7-8 czerwca 2024 roku, gromadząc specjalistów z całej Polski. Konferencję organizuje Klinika Gastroenterologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie we współpracy z Lubelskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.

Tematyka i program konferencji

Podczas dwudniowej konferencji, która rozpocznie się w piątek 7 czerwca o godz. 13 w Hotelu Mercure Lublin Centrum, zostaną omówione najnowsze postępy w diagnostyce i leczeniu chorób przewodu pokarmowego, wątroby i trzustki. Wśród tematów znajdą się m.in.:

  • Efekty prozdrowotne diety śródziemnomorskiej
  • Choroba Wilsona w praktyce klinicznej
  • Podwójna terapia u chorych na nieswoistą chorobę zapalną jelit
  • Diagnostyka i leczenie nocnej postaci choroby refluksowej przełyku
  • Postępowanie u pacjentów z dyspepsją

Eksperci z wiodących ośrodków klinicznych w Polsce przedstawią praktyczne aspekty omawianych zagadnień, które będą przydatne specjalistom gastroenterologii, internistom, pediatrom oraz lekarzom rodzinnym.

Zespół Kliniki Gastroenterologii z Pracownią Endoskopową USK Nr 4 w Lublinie (fot. Maciej Rukasz)
SPSK4, Zespół Kliniki Gastroenterologii z Pracownią Endoskopową USK Nr 4 w Lublinie (fot. Maciej Rukasz)

„Po kilku latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19 mamy ogromną przyjemność i zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w IV Lubelskich Dniach Gastroenterologii. Mamy nadzieję, że Konferencja będzie okazją do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń i poglądów między uczestnikami oraz stworzy możliwości ożywionej dyskusji z zaproszonymi ekspertami. Dołożymy wszelkich starań, aby IV Lubelskie Dni Gastroenterologii osiągnęły jak najwyższy poziom naukowy i organizacyjny” – zachęca prof. dr hab. n. med. Halina Cichoż-Lach, Przewodnicząca Komitetu Naukowego i kierująca Kliniką Gastroenterologii z Pracownią Endoskopową USK Nr 4 w Lublinie.

Podzielcie się swoimi oczekiwaniami dotyczącymi konferencji w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.