ITD sprawdziła autobusy miejskie. Jeden z nich odjechał na holu prosto do warsztatu

Odholowany autobus MPK Lublin po kontroli ITD
Odholowany autobus MPK Lublin po kontroli ITD | fot. WITD Lublin

Łącznie 12 autobusów miejskich skontrolowali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego w Lublinie. Sprawdzano przede wszystkim stan układów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zadymienie spalin i wycieki płynów eksploatacyjnych. Jeden z autobusów został odholowany.

Kontrola miejskich autobusów

W piątek (10.03) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie sprawdzali stan techniczny autobusów na terenie Lublina. Do kontroli typowano pojazdy komunikacji miejskiej, którymi zakończono już przewóz pasażerów. Kontrole były przeprowadzone z wykorzystaniem mobilnej stacji diagnostycznej, którą WITD Lublin otrzymało pod koniec października 2022 r.

Zakres przeprowadzanych badań jest porównywany z badaniami przeprowadzanymi na stacji kontroli pojazdów. Jednostka wyposażona jest m.in. w rolki do badania sprawności układu hamulcowego, szarpak hydrauliczny do badania układu kierowniczego i zawieszenia, czytnik OBD do kontroli systemów bezpieczeństwa i ekologii pojazdów, dymomierz, analizator spalin, sonometr do badania głośności pojazdów.

ITD: autobus z niesprawnym układem hamulcowym

Inspektorzy ITD tego dnia skontrolowali łącznie 12 autobusów.

W jednym przypadku stwierdzono brak hamowania lewego koła trzeciej osi autobusu przegubowego. W konsekwencji zatrzymano dowód rejestracyjny i zakazano dalszej jazdy, a autobus został odholowany do warsztatu. W miejsce uszkodzonego pojazdu na trasę wyjechał autobus zastępczy – informuje Paweł Gruszka, naczelnik Wydziału Inspekcji WITD w Lublinie.

ITD zapowiedziała kolejne kontrole w najbliższym czasie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.