Inwestycja za ponad 300 tysięcy złotych na torze żużlowym

Bandy pneumatyczne zastąpią dotychczasowe bandy dmuchane
Bandy pneumatyczne zastąpią dotychczasowe bandy dmuchane | fot. Damian Gerhand

Do końca lutego na torze żużlowym Z5 przy Al. Zygmuntowskich mają zostać zamontowane nowe bandy pneumatyczne, które poprawią bezpieczeństwo zawodników. W ogłoszonym przetargu na dostawę i montaż band wpłynęła jedna oferta.

Do tej pory tor żużlowy Z5 przy Al. Zygmuntowskich okalała banda dmuchana, jednak jej homologacja na polską ligę wygasła. Wobec tego zostanie zakupiony nowy model APD A+. Koszt nowej bandy to ponad 300 tysięcy złotych. Pokryje go w całości Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zarządca stadionu.

„Obecne bandy zostały zakupione 7 lat temu i nie spełniają już wymogów homologacji Polskiego Związku Motorowego. Dlatego konieczny jest zakup nowych band, które będą spełniały wymogi homologacji FIM i PZMot” – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR.

Miejska spółka ogłosiła zamówienie publiczne na dostawę oraz montaż nowych band pneumatycznych. Termin składania ofert upłynął 12 stycznia. W przetargu wpłynęła oferta od spółki 3SixtySports na kwotę 320,7 tys. złotych. MOSiR zamierzał wydać na nowe bandy 319,8 tys. zł.

Złożona oferta nieco przekracza planowaną kwotę na sfinansowanie tej inwestycji, lecz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji raczej nie będzie miał problemu z dołożeniem brakującego tysiąca złotych. Po podpisaniu umowy wyłoniona firma będzie miała czas do 28 lutego na dostawę i montaż nowych band.

Zawodnicy Speedway Motor Lublin planują wyjechać na tor w połowie marca.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.