Intensywne opady śniegu. Coraz trudniejsze warunki na ulicach Lublina i drogach woj. lubelskiego

Sytuacja na drodze ekspresowej S19 przed wjazdem na obwodnicę Lublina
Sytuacja na drodze ekspresowej S19 przed wjazdem na obwodnicę Lublina | fot. GDDKiA Lublin

Od godzin przedpołudniowych sypie intensywny śnieg w województwie lubelskim. Jak informuje GDDKiA, wszystkie drogi krajowe w naszym regionie są przejezdne, lecz warunki pogarszają się z godziny na godzinę.

Coraz trudniejsze warunki do jazdy

„Zimowa aura daje się we znaki. Warunki są trudne dla ruchu drogowego, ale w województwie lubelskim wszystkie drogi krajowe są przejezdne i w większości czarne oraz mokre. W niektórych miejscach może zalegać zajeżdżony śnieg oraz błoto pośniegowe, które jest na bieżąco usuwane m.in. na DK17 Tomaszów Lubelski-Hrebenne” – poinformował Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

Aktualnie na drogach krajowych województwa lubelskiego pracuje 40 pojazdów zimowego utrzymania dróg. Opady śniegu występują nieprzerwanie w południowej i środkowej części województwa lubelskiego. Stale utrzymują się temperatury ujemne. Ciągłe opady śniegu oraz ujemne temperatury prognozowane są do wczesnych godzin jutrzejszego dnia.

„Prosimy kierowców, by uwzględnili to w swoich planach podróży, a także by jeździli wolnej i zachowali szczególną ostrożność” – apeluje Łukasz Minkiewicz.

Kierowcy zwolnili na całym odcinku drogi ekspresowej S19 od Kraśnika do Lublina. Wolniej jedzie się też po obwodnicy Lublina oraz drodze ekspresowej S17 od Ryk do Piask. Jeśli chodzi o drogi krajowe, to coraz trudniejsze warunki drogowe występują na krajowej 19 od Lublina, przez Lubartów do Kocka, krajowej 82 z Lublina do Łęcznej, jak również krajowej 12 w kierunku Chełma i DK17 w kierunku Zamościa.

W przypadku Lublina to obecnie nie ma ulicy, na której kierowcy nie staliby w korkach. Wielu z kierowców nie zmieniło jeszcze ogumienia na zimowe, przez co znacznie ostrożniej (wolniej) poruszają się na wielu odcinkach. Popołudniowe korki nie są wyłącznie przyczyną opadów śniegu, ale również szczytu komunikacyjnego, bo obecnie większość osób wraca z pracy.

Zobacz także: Uwaga, śnieg będzie sypał obficie! IMGW wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami dla Lublina i regionu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.