Intensywne opady deszczu w woj. lubelskim. Ponad 50 interwencji straży pożarnej

Zalane wejście na przystanek kolejowy Lublin - Zachód
Zalane wejście na przystanek kolejowy Lublin - Zachód | fot. czytelnik Strych Son

Ponad 50 razy interweniowali strażacy w województwie lubelskim w związku z intensywnymi opadami deszczu, które przeszły nocą nad regionem. Ewakuowano trzy obozy harcerskie.

Intensywne opady deszczu

Nocne (9-10.07) intensywne opady deszczu najwięcej szkód przyniosły w zachodniej części województwa lubelskiego. Strażacy interweniowali w sumie 51 razy, a najwięcej zgłoszeń pochodziło z miejscowości w powiatach kraśnickim, lubelskim i puławskim. W Lublinie deszcz zalał wejście na przystanek kolejowy Lublin – Zachód.

Większość to połamane drzewa i konary. Do tej pory dyżurny w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie przyjął 25 takich zgłoszeń. 23 interwencje to pompowanie wody z zalanych posesji. W 3 przypadkach strażacy pomagali przy ewakuacji obozów harcerskich w powiecie lubartowskim (2) i parczewskim (1).

W wyniku tych zdarzeń nikt nie ucierpiał – informują służby ratunkowe.

Zalane wejście na przystanek kolejowy Lublin - Zachód
Zalane wejście na przystanek kolejowy Lublin – Zachód | fot. czytelnik Strych Son
Zalane wejście na przystanek kolejowy Lublin - Zachód
Zalane wejście na przystanek kolejowy Lublin – Zachód | fot. czytelnik Strych Son

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Już szuria wariuje, że to zalanie to przez beton, a nie po prostu źle zaprojektowane odwodnienie.