Intensywne opady deszczu i burze z gradem w regionie. Czekamy na Wasze zdjęcia

burze 18 05 2019
Burze w regionie | fot. pogodynka.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województwa lubelskiego.

Meteorolodzy przestrzegają, że z południowo-wschodniej części województwa burze z opadami deszczu, a nawet gradu, będą przesuwały się na zachód i północny zachód regionu. Miejscami opady mogą być naprawdę intensywne, a wiatr w porywach może osiągnąć prędkość nawet do 80 km/h.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad” – prognozuje Małgorzata Tomczuk z IMGW.

Ostrzeżenie dotyczy powiatów: puławski, tomaszowski, bialski, biłgorajski, krasnostawski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, rycki, świdnicki, włodawski, Lublin, zamojski, łukowski, Chełm, Biała Podlaska, chełmski, hrubieszowski, janowski, łęczyński, opolski, parczewski, radzyński, Zamość.

Czekamy na Wasze zdjęcia!

Masz zdjęcia z sobotniej burzy? Przyślij je na adres [email protected]. Opublikujemy je w tym artykule.

Radar burz na żywo – 18.05.2019

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.