Lubelskie: Inteligentne przejście poinformuje nadjeżdżającego kierowcę o pieszym

W 15 miejscach na terenie całego województwa lubelskiego zainstalowano aktywne przejścia dla pieszych. Mają one za zadanie poinformować kierowcę o oczekującej osobie przed przejściem.

 

W ramach zadania „Aktywne przejścia dla pieszych – zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego” na drogach województwa lubelskiego zainstalowano 15 zestawów z systemem aktywnego oznakowania pionowego i poziomego.

 

Aktywne przejście dla pieszych to system poprawiający bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców. Aktywne przejścia dla pieszych mają na celu ochronę pieszego w momencie, gdy znajduje się na przejściu lub w jego bezpośredniej okolicy. System nie działa w sposób ciągły, a jedynie aktywuje się tylko wtedy gdy jest potrzebne.

 

System aktywnego przejścia dla pieszych informujący kierowcę o osobie poruszającej się na przejściu dla pieszych. Zebra posiada zsynchronizowane ze sobą elementy: czujnik ruchu, punktowe elementy odblaskowe, znak drogowy D-6 oraz system anty poślizgowy (anti-skid).

 

Koszt zamontowania urządzeń wyniósł 305 tys. złotych. Zadanie zostało zrealizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, ze środków WORD na podnoszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Aktywne oznakowanie przejść dla pieszych zainstalowano w następujących miejscach:

– droga nr 806 m. Łuków (ul. Międzyrzecka);

– droga nr 811 m. Cicibór Duży (przy szkole);

– droga nr 812 m. Wólka Plebańska (w pobliżu szkoły);

– droga nr 816 m. Włodawa (przy szkole);

– droga nr 844 m. Hrubieszów (przy szkole);

– droga nr 844 m. Mircze;

– droga nr 828 m. Rudka Kozłowiecka (przy szkole);

– droga nr 829 m. Spiczyn (przy szkole);

– droga nr 801 m. Puławy (ul. Piaskowa);

– droga nr 833 m. Kraśnik (ul. Urzędowska);

– droga nr 835 m. Korczów (przy szkole);

– droga nr 837 m. Wysokie (przy szkole);

– droga nr 820 m. Ludwin (przy szkole);

– droga nr 842 m. Gorzków (przy szkole);

– droga nr 807 m. Stanin (przy szkole);

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.