Uczestniczki będą miały okazję wyrazić swoją unikalną tożsamość poprzez sztukę mozaiki, korzystając z różnorodnych kształtów, kolorów i tekstur.
Warsztaty mozaiki artystycznej
Do udziału w warsztatach zapraszamy zarówno dziewczyny i kobiety w spektrum autyzmu, jak i osoby neurotypowe. Uczestniczki będą miały okazję wyrazić swoją unikalną tożsamość poprzez sztukę mozaiki, korzystając z różnorodnych kształtów, kolorów i tekstur. Celem warsztatów jest integracja, budowanie kobiecej społeczności, zwiększanie świadomości i zrozumienia społecznego w kontekście kobiet w spektrum autyzmu.
Podczas warsztatów każda uczestniczka ułoży swoją własną mozaikę i gotowe dzieło zabierze do domu. Warsztaty składają się z trzech części: projektowanie mozaiki, układanie z przyklejaniem i na końcu fugowanie.
Czas trwania: 3,5 h, w tym: układanie mozaiki, przyklejanie i fugowanie.
Zapewniamy wszystkie potrzebne narzędzia (m.in. łamali do płytek, maszyny do cięcia płytek, pilniki do ceramiki, pęsety) oraz materiały (m.in. płytki ceramiczne we wszystkich kolorach tęczy, klej, podkładki w formacie A4 z zamocowanym haczykiem do powieszenia na ścianie, biała fuga).
Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących i zaawansowanych, chcących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności.
Wydarzenie towarzyszy wystawie „A*tystki — wystawa podsumowująca spotkania kobiet i dziewczyn w spektrum”.
KIEDY: 27.01.2024, godz. 15:00-18:30
GDZIE: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin, pracownia edukacyjna
DOSTĘPNOŚĆ: Warsztaty odbywają się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: [email protected] lub zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na warsztaty.
WSTĘP: 100 zł/osoba.
ZAPISY: online; link do formularza zgłoszeniowego
Zapisy na warsztaty przyjmujemy do środy 24.01 lub do wyczerpania miejsc.
Potrzebne materiały zapewnia organizatorka.
Prowadzenie: Paulina Garbiec
Paulina Garbiec
Zajmuje się mozaiką artystyczną. Wprowadza sztukę w przestrzeń miasta. Zrealizowała kilkadziesiąt mozaik powstałych partycypacyjnie w przestrzeni publicznej. Jest współzałożycielką Społecznej Pracowni Mozaiki. Prowadzi warsztaty z mozaiki artystycznej, sztuki w mieście i edukacji architektonicznej. Współpracowała między innymi z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki, Muzeum Miejskim w Tychach, Katowice Street Art Festival. Tropi mozaiki towarzyszące architekturze modernistycznej. Jej mozaika „Relacje” jest prezentowana na wystawie „A*tystki” w Galerii Labirynt.
Dodaj swój komentarz