Inspektorzy skontrolowali taksówkarzom taksometry

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie wraz z inspektorami z Okręgowego Urzędu Miar przeprowadzili wspólne działania kontrolne ukierunkowane na przewozy osób taksówkami.

W miniony poniedziałek (19 lutego) w Lublinie przeprowadzono kontrole taksówek pod kątek prawidłowości działania taksometrów. Inspektorzy weryfikacji również stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierowców oraz legalizację taksometrów.

Każdy z kontrolowanych w tym dniu pojazdów, był kierowany na wyznaczoną bazę drogową by tam zweryfikować ustawienia taksometru, nie tylko porównując je ze świadectwem legalizacji, ale także z faktycznie pokonanym odcinkiem kontrolnym.

Choć wszystkie skontrolowane tego dnia taksówki przeszły powyższą procedurę w granicach dopuszczalnego błędu to współpraca obu służb kontrolnych będzie kontynuowana. Celem tych działań ma być wyeliminowanie podmiotów naruszających zasady uczciwej konkurencji.

W przypadku stwierdzenia naruszenia w zakresie manipulacji urządzeniem metrologicznym, jakim jest taksometr, oprócz grożącej grzywny, dodatkową konsekwencją jest cofnięcie licencji na wykonywanie przewozów osób taksówką.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.