Inspektorzy skontrolowali busy przewożące zarobkowo pasażerów. Nie jest dobrze

Zły stan busów przewożących zarobkowo pasażerów | fot. WITD w Lublinie

We wtorek inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie dokonali kontroli pojazdów wykonujących podmiejskie przewozy osób z Lublina w kierunku miejscowości Krasienin.

Kontrola busów przewożących zarobkowo do 20 osób została wykonana we wtorek na terenie dworca autobusowego PKS w Lublinie. – Takie działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu pojazdów przewożących zarobkowo osoby, a które nie spełniają wymagań technicznych lub w jakikolwiek sposób zagrażają pasażerom – mówi jeden z inspektorów.

Łącznie kontroli poddano 4 busy pasażerskie. – W dwóch przypadkach stwierdzono zaniedbania stanu technicznego w związku z czym zostały zatrzymane dowody rejestracyjne i kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi. Pozostałe pojazdy po kontroli pojechały w dalszą drogę – mówi Paweł Gruszka z WITD Lublin.

Stwierdzono m.in. wycieki płynów eksploatacyjnych, rdzę na elementach nośnych podwozia, uszkodzone światłą STOP oraz nieprawidłowe oznakowanie wyjść awaryjnych.

– W związku z powyższym należy się spodziewać kolejnych kontroli do czasu zdecydowanej poprawy stanu technicznego pojazdów, którymi wykonywane są przewozy – dodaje Gruszka.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. I bardzo dobrze, a kiedy kontrola busów na dworcu PKP? W niektórych busach jest cała choinka światełek. Pozdrawiam