Inspektorzy ITD na celownik wzięli samochody dostawcze jeżdżące po Lublinie. Wynik rekordzisty to 7,1 tony

Ważenie samochodów dostawczych przez inspektorów ITD
Ważenie samochodów dostawczych przez inspektorów ITD | fot. WITD Lublin

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili ważenie samochodów dostawczych, które poruszają się na co dzień po Lublinie. Początkowo myśleli, że popsuła im się waga. Auto, którego masa nie powinna przekraczać 3,5 tony, ważyło 7,1 tony. Kierowca został ukarany maksymalnym mandatem.

Dostawczaki wagi ciężkiej

Działania inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie przeprowadzili w piątek (13.10) w Kalinówce pod Lublinem. W działaniach wykorzystano m.in. motocykl, który służył do sprowadzania pojazdów z okolic centrów logistycznych i placów budów na Felinie.

Łącznie w trakcie działań zważono 10 pojazdów. W dziewięciu przypadkach masa rzeczywista pojazdu przekraczała dopuszczalną masę całkowitą pojazdu wpisaną w dowodzie rejestracyjnym.

„Aby kontynuować dalsze przewozy, pojazdy musiały zostać rozładowane na miejscu kontroli. W krótkim czasie w Kalinówce powstał sporych rozmiarów punkt przeładunkowy. Aby odciążyć niektóre z pojazdów, na plac kontroli przyjeżdżały dwa, a w jednym przypadku nawet trzy pojazdy, na które przeładowano nadmiarowy ładunek” – mówi Paweł Gruszka, naczelnik Wydziału Inspekcji WITD w Lublinie.

Rekordzista, zamiast 3500 kg, ważył 7100 kg, za co otrzymał mandat karty w maksymalnej kwocie 3 tys. złotych. Na kierujących nałożono łącznie 9 mandatów karnych. Zatrzymano także 2 dowody rejestracyjne z uwagi na zły stan techniczny pojazdów.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Jak zwykle winni kierowcy…
  Nie pracodawca, którego do przestrzegania przepisów obowiązuje prócz prawa pracy także zdrowy rozsądek…
  CO⁉️
  JSKI⁉️
  Chyba mnie poj*ło!
  KIEROWCA MA WSIADAĆ, JECHAĆ I MORDA NA KŁÓDKĘ ❗
  ARRRBEIT❗❗❗
  😠