Inspektorzy IJHARS i Sanepidu skontrolowali giełdę owocowo-warzywną w Elizówce. Poznaliśmy wyniki kontroli

Kontrola IJHARS w Rynku Hurtowym w Elizówce
Kontrola IJHARS w Rynku Hurtowym w Elizówce | fot. Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie prowadzili kontrole produktów rolnych na giełdzie w Elizówce. Właśnie poznaliśmy wyniki tej kontroli.

Kontrole owoców i warzyw na giełdzie w Elizówce

Działania prowadzą wspólnie inspektorzy Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Inspektorzy weszli w czwartek 16 maja na teren Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce koło Lublina.

„Podstawową zasadą w handlu żywnością jest identyfikacja pochodzenia produktów 'od pola do stołu’. W trakcie kontroli sprawdzamy m.in. czy przedstawione są obowiązkowe informacje oraz weryfikujemy, czy są one prawdziwe. Handlowiec ma obowiązek przedstawić konsumentom rzetelne informacje m.in. o kraju pochodzenia świeżych owoców i warzyw” – mówi Przemysław Rzodkiewicz, Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Inspektorzy podczas kontroli na giełdzie w Elizówce sprawdzali pochodzenie i prawidłowe oznakowanie produktów wprowadzanych do obrotu na rynku hurtowym, w tym również dokumentację. Weryfikowano szczególnie pochodzenie i znakowanie produktów przywożonych z zagranicy.

„W związku z realizacją kontroli stwierdzono nieprawidłową jakość handlową, tj.: brak oznakowania w języku polskim 1 partii ziemniaków o masie 375 kg, kraj pochodzenia: Grecja oraz nieprawidłowość w 1 partii pomidorów szklarniowych (kraj pochodzenia: Polska), która nie spełniała wymagań z uwagi na objawy pleśni, zgnilizny i zepsucia” – informuje Ireneusz Chudzik, zastępca Wojewódzkiego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie.

Kolejna kontrola w Elizówce została przeprowadzona 23 maja.

ZDJĘCIA

Inspektorzy IJHARS ujawnili zepsute pomidory na giełdzie w Elizówce
Inspektorzy IJHARS ujawnili zepsute pomidory na giełdzie w Elizówce | fot. Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.