Incydent wyborczy w Ostrowie Lubelskim

urna wybory głosowanie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W Ostrowie Lubelskim doszło do incydentu wyborczego, podczas którego 34-letni mężczyzna wszczął awanturę i przewrócił urnę wyborczą. Mężczyzna pełnił tego dnia funkcję męża zaufania jednego z komitetów wyborczych. Wkrótce odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Szczegóły zdarzenia

Do incydentu doszło w godzinach wieczornych w jednym z lokali wyborczych w Ostrowie Lubelskim. Jak ustalili policjanci, 34-latek, który wcześniej pełnił funkcję męża zaufania, wrócił do lokalu wyborczego po zakończeniu swoich obowiązków. Na miejscu wszczął awanturę i przewrócił urnę wyborczą, naruszając jej plomby. Trwają czynności mające na celu weryfikację informacji, że mężczyzna mógł również naruszyć nietykalność cielesną czterech członków komisji wyborczej.

Wybory do Sejmu i Senatu 2023 - jak zostać członkiem obwodowej komisji wyborczej?
Wybory do Sejmu i Senatu 2023 – jak zostać członkiem obwodowej komisji wyborczej? | fot. Adobe Stock

Sprawca został zatrzymany przez policję i przewieziony do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w lubartowskiej jednostce. Obecnie prowadzone jest postępowanie, które ma na celu ustalenie dokładnych okoliczności zdarzenia oraz sprawdzenie, czy mężczyzna odpowie za uniemożliwienie udziału w głosowaniu innym osobom.

Co sądzicie o tym incydencie wyborczym? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach lub udostępnijcie ten artykuł, aby rozpocząć dyskusję.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.