Inauguracja roku akademickiego na KUL. Prezydent Andrzej Duda wygłosi wykład

andrzej duda
Prezydent Andrzej Duda w Lublinie

Dziś do Lublina przyjdzie prezydent Andrzej Duda. Weźmie on udział w uroczystościach inauguracji roku akademickiego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. w Kościele Akademickim KUL, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Prymas Polski abp Wojciech Polak. Gościem inauguracji będzie również kard. Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Druga część święta odbędzie się o godz. 11.00 w Auli Stefana kard. Wyszyńskiego. Swój udział w uroczystości zapowiedział prezydent Andrzej Duda, który wygłosi wykład inauguracyjny „Wyzwania dla Polski w stulecie odzyskania niepodległości”. Zostanie też przeprowadzona immatrykulacja studentów pierwszych lat studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

Wieczorem, w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się koncert z okazji jubileuszu 100-lecia katolickiej uczelni. Razem z Chórem i Orkiestrą Teatru Wielkiego – Opery Narodowej wystąpią soliści: śpiewak Mariusz Godlewski i pianista Szymon Nehring. W programie znajdą się utwory Ignacego Jana Paderewskiego, Krzysztofa Pendereckiego oraz Henryka Mikołaja Góreckiego.

Pierwsze uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego w KUL odbyło się 8 grudnia 1918 r. w gmachu Diecezjalnego Seminarium Duchownego w Lublinie – tymczasowej siedzibie Uniwersytetu. Uruchomiono wówczas cztery wydziały: Teologiczny, Prawa Kanonicznego (zwany przez pierwsze 3 lata akademickie Wydziałem Prawa Kanonicznego i Nauk Moralnych),Prawa i Nauk Społeczno-Ekonomicznych oraz Nauk Humanistycznych.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak mógł Rektor zgodzić się , by w takim roku 100 -lecie KUL wygłaszał prawnik DUDA , na tylu profesorów ?