IMGW: W niedzielę przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe też burze

Opady deszczu
Opady deszczu | fot. Dominik Wąsik

W niedzielę, 3 września, w Lublinie prognozowane są przelotne opady deszczu i burze. Sprawdź komunikat meteorologiczny Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W niedzielę (3.09) wraz z napływem ciepłego powietrza (zwłaszcza w wyższej warstwie powietrza) zwiększy się różnica temperatury powietrza nad Polską. Wschód i południowy wschód Polski pozostaną w chłodniejszym powietrzu, w osi górnej zatoki. Warunki takie doprowadzą do wystąpienia przeważnie niewielkiej niestabilności powietrza i umożliwią rozwój burz.

Prognoza burzowa IMGW na niedzielę 3 września
Prognoza burzowa IMGW na niedzielę 3 września | fot. IMGW

W niedzielę 3 września w Lublinie przelotny deszcz, możliwe też burze

„Burze będą na ogół w formie rozproszonych, niewielkich układów wielokomórkowych. Możliwe są od godzin przedpołudniowych, ale głównie występować będą po południu. Jako że zatoka będzie przemieszczać się na wschód i po południu znajdzie się nad południowo-wschodnimi krańcami Polski, to tutaj zjawiska towarzyszące burzom będą miały największe natężenie” – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Niedziela w woj. lubelskim w ciągu dnia z zachmurzeniami umiarkowanymi, okresami wzrastającymi do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe też burze. Suma opadów w czasie burz do 15 mm, a na południowym wschodzie regionu punktowo do 20 mm.

Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h, na południowym wschodzie do 70 km/h.

Zobacz aktualne ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Źródło: IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.