IMGW: Uwaga na gołoledź i marznące opady deszczu. Jest ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

gołoledź ślisko
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa lubelskiego przed opadami marznącego deszczu oraz mżawki, które będą powodować gołoledź.

Ostrzeżenie przed słabymi opadami marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź obowiązuje od środy 8 stycznia od godz. 21 do czwartku 9 stycznia do godz. 10 i dotyczy powiatów: kraśnicki, biłgorajski, tomaszowski, zamojski, Zamość, hrubieszowski, krasnostawski, chełmski i Chełm.

Prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź” – prognozuje Ewa Łapińska, meteorolog Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Co oznacza pierwszy stopień zagrożenia, jeśli chodzi o marznące opady? Spadek temperatury powietrza ˂ 0°C powodujący na przeważającym obszarze zamarzanie mokrej nawierzchni po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.