IMGW: Uwaga na gołoledź i marznące opady deszczu. Jest ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa lubelskiego przed opadami marznącego deszczu oraz mżawki, które będą powodować gołoledź.

Ostrzeżenie przed słabymi opadami marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź obowiązuje od środy 8 stycznia od godz. 21 do czwartku 9 stycznia do godz. 10 i dotyczy powiatów: kraśnicki, biłgorajski, tomaszowski, zamojski, Zamość, hrubieszowski, krasnostawski, chełmski i Chełm.

Prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź” – prognozuje Ewa Łapińska, meteorolog Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Co oznacza pierwszy stopień zagrożenia, jeśli chodzi o marznące opady? Spadek temperatury powietrza ˂ 0°C powodujący na przeważającym obszarze zamarzanie mokrej nawierzchni po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.