IMGW ostrzega przed oblodzeniem. Może być ślisko! Prognoza pogody na 4 lutego

zima śnieg lód ślisko gołoledź
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem. Z upływem dnia temperatura będzie spadać i w nocy wyniesie nawet -9 stopni Celsjusza. Mokre nawierzchnie zaczną zamarzać.

Ostrzeżenie przed oblodzeniem

W czwartek w najcieplejszym momencie dnia termometry w woj. lubelskim pokażą 5 stopni Celsjusza. Prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Z upływem dnia temperatura będzie spadać i w nocy wyniesie od -9 do -5 stopni Celsjusza. Mokre nawierzchnie zaczną zamarzać.

Ze względu na spodziewaną gołoledź, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed oblodzeniem dla całego województwa lubelskiego.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -12°C na północnym-wschodzie regionu do -6°C na południu, temperatura minimalna gruntu odpowiednio od -13°C do -10°C. Temperatury ujemne będą się również utrzymywały w ciągu dnia” – prognozuje Michał Jaworski z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.