Iluminacje na Placu Litewskim zaświecą na różowo. Co to za okazja?

iluminacje na placu litewskim na różowo
Lublin rozbłyśnie na różowo | fot. Dominik Wąsik

Już kolejny rok z rzędu iluminacje na Placu Litewskim zaświecą różowym światłem, by zwrócić uwagę na ważny cel, jakim jest profilaktyka i pokonanie raka piersi.

Różowy Październik

Październik, od lat na całym świecie, uznawany jest za miesiąc świadomości raka piersi, a różowa wstążka jest tego symbolem. Lublin również dołączył do tej społecznej inicjatywy. Z tej okazji, w sobotę 22 października w godzinach 18.00-23.00 iluminacje topoli – tzw. Baobabu oraz kasztanowców na Placu Litewskim zmienią kolor na różowy. Tę barwę otrzyma również podświetlenie fontanny multimedialnej.

Podświetlony na różowo Lublin w sobotni wieczór zwieńczy wszystkie działania związane z Różowym Październikiem. W Lublinie tegoroczne obchody zainicjowano 9 września Marszem Różowej Wstążki organizowanym przy współpracy z Lubelskim Stowarzyszeniem Amazonek, które służy wszystkim mieszkankom miasta wsparciem i wiedzą w zakresie profilaktyki raka piersi.

Zobacz, jak wyglądał tegoroczny Marsz Różowej Wstążki: Marsz Różowej Wstążki przeszedł ulicami Lublina. „Choroba to nie wyrok” [ZDJĘCIA]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.