Iluminacja świąteczna w Lublinie 2019. Kiedy zaświecą się uliczne dekoracje?

miasto 26
Świąteczna iluminacja w Lublinie | fot. Jakub Pecio // Spotted Lublin

Ratusz podał datę uruchomienia iluminacji świątecznej w Lublinie. Świecące dekoracje pojawią się m.in. na latarniach, drzewach wzdłuż deptaka i na Starym Mieście.

W tym roku iluminacja świąteczna rozbłyśnie w Lublinie w sobotę, 6 grudnia. Dokładna godzina uruchomienia oświetlenia nie jest jeszcze znana, ale zapewne będzie to (podobnie jak w ubiegłym roku) godz. 16.00.

W skład tegorocznej iluminacji świątecznej wejdzie m.in. 12-metrowa choinka przed budynkiem Ratusza, świecące elementy ozdobne w kształcie symetrycznych i geometrycznych wzorów świetlnych na latarniach i drzewkach wzdłuż deptaka czy kolorowe gwiazdy, które podobnie jak w ubiegłym roku zostaną zamontowane na Starym Mieście i wzdłuż placu Litewskiego.

W tym roku iluminacja świąteczna zostanie rozbudowana o kolejne elementy, które ratusz zamówił w ramach przetargu. Będą to: prezent z przejściem (na placu Łokietka przed Bramą Krakowską), altana z przejściem (Plac po Farze), anielskie skrzydła (Plac Litewski), ramka (ul. Rynek przed Trybunałem Koronnym), dekoracje latarniowe (Plac Litewski) oraz dwa anioły (Plac Litewski).

W przetargu wzięła udział tylko jedna firma, która swoje prace wyceniła na kwotę 699,5 tys. złotych. Urząd Miasta Lublin na cel zamierzał przeznaczyć nieco więcej, bo 720 tys. złotych.

Wiadomo, że montaż iluminacji świątecznej w tym roku ma rozpocząć się 2 grudnia i potrwa do 4 grudnia.

Tak wyglądała świąteczna iluminacja w ubiegłym roku >>> LINK

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.