Ile zarabia prezydent Lublina? Sprawdziliśmy jego oświadczenie majątkowe

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk | fot. Dominik Wąsik

Przeanalizowaliśmy najnowsze oświadczenie majątkowe – za 2021 rok – prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka. Ma około 100 tys. zł oszczędności, nowe mieszkanie i sporą pensję.

Oświadczenie majątkowe za zeszły rok jest już dostępne. Krzysztof Żuk wskazał w nim, że posiada ok. 100 tys. zł i 3 tys. euro oszczędności. Posiada też z małżonką mieszkanie warte ponad pół miliona złotych, które nabył w ubiegłym roku. Krzysztof Żuk nie jest już współwłaścicielem gruntów ornych i łąk o powierzchni 2,80 ha.

Krzysztof Żuk nie posiada udziałów w spółkach handlowych, nie kupił niczego od Skarbu Państwa, samorządu bądź „innej państwowej osoby prawnej”. Nie zarządza żadną działalnością gospodarczą, nie zasiada w radach nadzorczych spółek, spółdzielni, ani fundacji.

A jak wygląda sprawa zarobków?

Sprawdzamy pensję prezydenta Lublina

W zeszłym roku Krzysztof Żuk zarobił 251 074,75 zł za pełnienie funkcji prezydenta Lublina i wykładowcy w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Kolejne 15 072,49 zł dostał z tytułu praw autorskich, natomiast 44 118,60 zł z tytułu umów o dzieło. W oświadczeniu majątkowym prezydenta widnieje jeszcze jedna pozycja w wykazie dochodów. To 406,46 zł z tytułu „innych źródeł”.

Sumując wszystkie wpływy, wychodzi na to, że Żuk może się pochwalić dochodem o wysokości niemal 26 tys. zł miesięcznie!

Krzysztof Żuk jest posiadaczem samochodu marki Volvo XC60, rocznik 2019.

Prezydent musiał również wykazać w oświadczeniu wszelkie długi przekraczające kwotę 10 000 zł. Tu wpisał kredyt hipoteczny na kwotę ponad 244 tys. zł w banku Pekao S.A. w związku z zakupem mieszkania.

Na początku maja przeanalizowaliśmy oświadczenia majątkowe zastępców prezydenta Lublina. Sprawdź szczegóły: Majątek zastępców prezydenta Lublina. Sprawdzamy ich oświadczenia majątkowe za rok 2021

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Sprawdźcie lepiej jakie odpisy robił z tytułu inwestycji w COVID ❗❗❗
    Poza tym z tą nową konkubiną to żyje w legalnym związku tzn. ma na to papier ⁉️ Czy na gębę ⁉️ Bo jak żyją ,,na gębę” to wszystko jasne…