Ile kosztuje organizacja wesela? Zobacz, ile Polacy wydają na wesela

Festive table setting in the restaurant with flowers. Wedding decor.

Oszczędności czy pożyczka

74,94% osób koszty ślubu i przyjęcia może pokryć bez zastrzyku gotówki w postaci kredytu. Jeśli już pożyczają to raczej od rodziny i znajomych (9,09%). Około 12% badanych ratuje się pożyczką – ale tylko na część wydatków, całość wydatków z kredytu planuje pokryć niecałe 5%. Pary dzielą wydatki po równo – z wyników ankiet wynika jednak, że więcej kosztów pokrywa Pan Młody lub jego rodzina. Wydatki, które częściej należą do przyszłego męża to zakup obrączek (22,87%), napoje i alkohol (16,30%), wynajęcie samochodu (15,09%) oraz opłacenie zespołu bądź DJ (13,63%).

 

Organizacja wesela – podpowiedzi, wskazówki

Przyszłe Panny Młode najczęściej goszczą w kategorii związanej z organizacją ślubu i wesela. Czego szukają? Przede wszystkim idealnej kandydatki na suknię ślubną (52,29%) – okazuje się, że Panie nie tylko rozważają zakup sukni z “drugiej ręki”, ale bardzo często poszukują inspiracji przeglądając ogłoszenia z modą ślubną. W serwisie pojawia się bardzo wiele kreacji znanych projektantów, które kuszą cenami znacznie niższymi niż nowe modele. Przyszłe żony planują wydać na wymarzoną suknię od 1001-2000 złotych (31,45%), nieznacznie mniej Pań (31,20%) deklaruje na suknię przeznaczyć mniej niż 1000 złotych.

Ankietowani (23,13%) w serwisie poszukują ogłoszeń o wynajmie auta do ślubu – jedni poszukują prawdziwych unikatów inni najnowszych i prestiżowych egzemplarzy. Zaproszenia to kolejne rzeczy, których szukają przyszłe Młode Pary (25,30%). Kolejne elementy przydatne przy organizacji, których szuka się w serwisie to obuwie (19,52%), fotograf (18,55%) oraz dodatkowe urozmaicenia. Warto w internecie rozglądać się za drobnymi rzeczami takimi jak dekoracje, zawieszki na alkohol, upominki dla gości, księgi gości, lampionów czy też kursu tańca towarzyskiego.

A jakie dodatkowe atrakcje przyszli nowożeńcy planują dla swoich gości? Animator dla dzieci to świetnie rozwiązanie, które pozwoli świetnie bawić się również tym najmłodszym gościom. Atmosferę może urozmaicić saksofonista, a ciekawe drinki przygotować wynajęty barman. Nie zabraknie urozmaiceń nawiązujących do tradycji i swojskości takich jak stół wiejski czy też pieczony dzik. Lampiony szczęścia mają zapewnić romantyczny nastrój z kolei budka z lodami, candy bar czy też fontanna z czekolady to słodkie przyjemności dla gości.

Z bardziej oryginalnych rozwiązań nowożeńcy proponują lot balonem, pokaz taneczny, teatr ognia a nawet kulę sferyczną. Ciekawe rozwiązania będące alternatywą poprawin to wspólny wyjazd na domki letniskowe.

 

Co radzą przyszli nowożeńcy parom, które dopiero zaczynają planować uroczystość?

Dobrze zaplanujcie sobie budżet, niech wesele będzie dniem dla Was a nie dla gości. To wasz dzień!”

“Oszczędzajcie już przed zaręczynami, bo koszty są straszne”

“Dużo spokoju i dobry plan to podstawa”

“Ślub to najważniejszy moment w życiu a nie towarzyszące mu uatrakcyjnienia”

“Bardzo dużo rzeczy można zrobić samemu – wymaga to jednak więcej czas, zapału i umiejętności. Chociaż jest dużo tańsze i bardziej satysfakcjonujące”.

“Szukanie używanych sukienek i innych możliwych produktów w celu obniżenia kosztów”

“Sporządzić listę rzeczy do załatwienia i punkt po punkcie realizować”

“To jedyny taki dzień w życiu – cieszcie się, korzystajcie a gdy coś nie idzie po Waszej myśli nie przejmujcie się tym”

“Planujcie wszystko dużo wcześniej, bez zbędnego stresu i na luzie”

“Koszty zawsze są większe, niż początkowo się zakłada”

“Ustalajcie wszystko wcześniej, żeby wszystko się udało i Panna Młoda powinna kupić sobie organizer ślubny, żeby wszystko zapisywać – nawet drobną rzecz”Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. wesela do tanich faktycznie nie należą, ale w sumie wszystko zależy od nas, od ilości gości, pomysłów na wesele no i naszych możliwości. Moje wesele wcale nie było małe. Wyszło na 110 osób, ale nie wydalismy na nie jakiejś fortuny, a mimo to goście mówili że bardzo im się podobało. W ramach podarunków dla naszych gości postawiliśmy na skromne i stylowe mini albumy na 4 zdjęcia pamiątkowe z wesela. Jedno nasze, jedno ich i 2 wspólne. Takie mini albumiki nie są drogie, więc nie musieliśmy się na nie wykosztować http://allegro.pl/album-na-4-zdjecia-foto-album-imitacja-skory-i6651495339.html 🙂