Ikea ostrzega! Klienci bez maseczki nie będą obsługiwani

ikea lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Klienci, którzy nie zastosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki, nie będą obsługiwani – ostrzegają przedstawiciele Ikei.

Obowiązkowe maseczki z sklepach Ikea

Przypomnijmy, że nowe rozporządzenie Rady Ministrów wprowadziło od soboty (27 lutego) w całym kraju obowiązek zasłaniania ust i nosa wyłącznie maseczką, a nie przyłbicą lub częścią odzieży np. szalikiem lub kominem. Dokument nie doprecyzowuje, jakiego rodzaju ma być maseczka.

Na zmianę przepisów zareagowały sieci, w tym Ikea. – „Od dnia 27 lutego 2021 r. zakrywanie ust i nosa za pomocą maseczki jest na terenie IKEA obowiązkowe, a Klienci, którzy nie zastosują się do tego obowiązku, nie będą obsługiwani” – czytamy w komunikacie na stronie Ikea.

„Restauracje w sklepach Ikea pozostaną zamknięte. Dania z kuchni IKEA tak jak dotychczas będą dostępne tylko na wynos. Klopsiki szwedzkie i inne produkty do samodzielnego przygotowania w domu niezmiennie będzie można zakupić w Sklepiku Szwedzkim” – przypomina Ikea.

Podobne zasady wdrożyły sieci: Biedronka, Lidl, Kaufland, Aldi, Tesco czy Leroy Merlin. Tu również klienci nieprzestrzegający obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką nie będą obsługiwani.

CZYTAJ TAKŻE:
Zakaz używania przyłbic, kominów i szalików. Nowe przepisy od soboty

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.