Huk w bloku na Tatarach, wypadły szyby. Wszystko przez lakier do włosów i papierosa

papieros
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay, ecigarettereviewed.com

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 19:40 w jednym z bloków przy ul. Przyjaźni w Lublinie. W efekcie wybuchu wypadły szyby z okien.

 

Zdarzenia miało miejsce w poniedziałek w bloku przy ul. Przyjaźni na lubelskich Tatarach. Do wybuchu doszło na czwartym piętrze budynku. Siła wybuchu była na tyle duża, że z okien mieszkania wypadły szyby. Na miejsce przyjechało pogotowie gazowe, lecz szybko ustalono, że przyczyną zdarzenia nie był wybuch instalacji gazowej.

 

Jak ustalili strażacy, kobieta podczas przebywania w łazience wyrzuciła do wiaderka pod zlewem niedopałek papierosa. W wiaderku znajdował się wcześniej wyrzucony pojemnik po jakimś aerozolu, jednak jak się okazało to nie on był przyczyną wybuchu. Następnie kobieta rozpyliła dużą ilość lakieru do włosów w pomieszczeniu, ponieważ układała sobie włosy.

 

– Kobieta wychodząc z łazienki spowodowała, że gaz (lakier) znajdujący się w powietrzu przedostał się do niedopałka w wiaderku. Siła wybuchu była na tyle duża, że wypchnęła okna i wyleciały szyby – informuje zespół prasowy straży pożarnej w Lublinie.

 

Na szczęście do wybuchu doszło, gdy kobieta była już po za łazienką. W mieszkaniu w tym czasie przebywały trzy osoby. Ewakuacja budynku nie była konieczna, nikt nie został poszkodowany.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.