Huk w bloku na Tatarach, wypadły szyby. Wszystko przez lakier do włosów i papierosa

papieros
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay, ecigarettereviewed.com

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 19:40 w jednym z bloków przy ul. Przyjaźni w Lublinie. W efekcie wybuchu wypadły szyby z okien.

 

Zdarzenia miało miejsce w poniedziałek w bloku przy ul. Przyjaźni na lubelskich Tatarach. Do wybuchu doszło na czwartym piętrze budynku. Siła wybuchu była na tyle duża, że z okien mieszkania wypadły szyby. Na miejsce przyjechało pogotowie gazowe, lecz szybko ustalono, że przyczyną zdarzenia nie był wybuch instalacji gazowej.

 

Jak ustalili strażacy, kobieta podczas przebywania w łazience wyrzuciła do wiaderka pod zlewem niedopałek papierosa. W wiaderku znajdował się wcześniej wyrzucony pojemnik po jakimś aerozolu, jednak jak się okazało to nie on był przyczyną wybuchu. Następnie kobieta rozpyliła dużą ilość lakieru do włosów w pomieszczeniu, ponieważ układała sobie włosy.

 

– Kobieta wychodząc z łazienki spowodowała, że gaz (lakier) znajdujący się w powietrzu przedostał się do niedopałka w wiaderku. Siła wybuchu była na tyle duża, że wypchnęła okna i wyleciały szyby – informuje zespół prasowy straży pożarnej w Lublinie.

 

Na szczęście do wybuchu doszło, gdy kobieta była już po za łazienką. W mieszkaniu w tym czasie przebywały trzy osoby. Ewakuacja budynku nie była konieczna, nikt nie został poszkodowany.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.