Heroina i amfetamina ukryta w proszkach do prania

paczka z narkotykami
fot. KPP Hrubieszów

Kryminalni ustalili i zatrzymali 19-latka z Krakowa, który oczekiwał na paczkę z Holandii pełną narkotyków. Narkotyki były ukryte w proszkach do prania w paczce jednej z firm kurierskich.

Narkotyki ukryte w paczce z proszkiem do prania

Hrubieszowscy kryminalni ustalili, że za pośrednictwem jednej firm kurierskich nadano paczkę z terytorium Holandii. Paczka miała trafić do odbiorcy pod Krakowem, jednak została przechwycona przez policjantów z Hrubieszowa.

Jak się okazało była w niej znaczna ilość narkotyków. Narkotyki zapakowane były w hermetycznie zamknięte folie, schowane w proszkach do prania i przysypane różnego rodzaju słodyczami.

Między innymi w paczce ujawniono ponad 2 kg heroiny, amfetaminy i tabletek oraz bezbarwny płyn amfetaminy w 25 plastikowych butelkach o pojemności 0,5 litra każda (łącznie 12,5 litra płynnej amfetaminy). Hrubieszowscy kryminalni ustalili osobę, która pod Krakowem oczekiwała na jej odbiór. Zatrzymali do tej sprawy 19-latka, który decyzją sądu trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.

Przepisy mówią, że kto, wbrew przepisom ustawy, dokonuje przywozu, wywozu, przewozu, wewnątrzwspólnotowego nabycia lub wewnątrzwspólnotowej dostawy środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej w znacznej ilości podlega karze grzywny i karze pozbawienia wolności od 3 do 20 lat.

W tej sprawie śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

narkotyki
fot. KPP Hrubieszów

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.