Handlowali narkotykami w Lublinie. Policjanci weszli do kilku mieszkań, czterem osobom postawiono zarzuty

Uderzenie w biznes narkotykowy w Lublinie. Zatrzymano 4 osoby
Uderzenie w biznes narkotykowy w Lublinie. Zatrzymano 4 osoby | fot. KMP Lublin

Kryminalni z Lublina zatrzymali cztery osoby, w tym nieletniego, którzy trudnili się handlem środkami odurzającymi. Policjanci weszli do czterech mieszkań na terenie Lublina. Do jednego z mieszkań konieczne było wejście siłowe.

Uderzenie w biznes narkotykowy w Lublinie

Nad sprawą od pewnego czasu pracowali policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Z informacji operacyjnych wynikało, iż na terenie Lublina może działać grupa wprowadzająca do obrotu znaczne ilości narkotyków.

Policjanci z wydziału narkotykowego zaplanowali realizację w ostatni weekend. Przeszukania odbyły się w 4 miejscach na terenie miasta. Do jednego z mieszkań konieczne było wejście siłowe.

Zatrzymano cztery osoby, w tym nieletniego

„Łącznie policjanci zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 16 do 33 lat, którzy wspólnie zajmowali się tym procederem” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, klefedron, kokainę oraz kilkadziesiąt tabletek zawierających substancje odurzające.

„Narkotyki w większości były poporcjowane i przygotowane do dalszej odsprzedaży” – dodaje nadkom. Kamil Gołębiowski.

Poporcjowana marihuana
Poporcjowana marihuana | fot. KMP Lublin

Grozi im do 12 lat więzienia

Trzej podejrzani w wieku od 21 do 33 zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Na wniosek śledczych zostali tymczasowo aresztowani. Z kolei 16-latek decyzją sądu dla nieletnich został umieszczony w zamkniętym ośrodku.

Za przygotowywanie do udziału w obrocie oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 12 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.