Handel podróbkami na lubelskim targowisku. Lubelska Służba Celno-Skarbowa zatrzymała kilkaset sztuk odzieży

podrobiona odzież
fot. KAS

Kontrola prowadzona była na targowisku w Lublinie. Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli ponad 800 sztuk podrabianej odzieży. Sprzedawca usłyszał zarzuty i poddał się dobrowolnie karze.

Obywatel Bułgarii usłyszał zarzuty

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili 13 listopada br. kontrolę wymierzoną w handel podróbkami. Czynności odbywały się na jednym z lubelskich targowisk, gdzie zgodnie z ustaleniami funkcjonariuszy, odbywał się nielegalny proceder.

podrobiona odzież
fot. KAS

Na jednym ze stanowisk należącym do obywatela Bułgarii mundurowi trafili na odzież oznaczoną znakami znanych światowych producentów. Jakość wykonania i sposób pakowania znacznie odbiegały od oryginalnych produktów.

W sumie zabezpieczyli ponad 800 sztuk podrobionej odzieży, m.in. bluzy, koszulki, kurtki, skarpety.

zatrzymaney mężczyzna za handel podróbkami
fot. KAS

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu podrabianych towarów, gdy osoba uczyniła sobie z tego stałe źródło dochodów, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Złożył wniosek, o dobrowolne poddanie się karze.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.