Hałaśliwi kierowcy na celowniku policjantów z Lublina. Zatrzymano 21 dowodów rejestracyjnych

Kontrola policyjna samochodu marki BMW na parkingu przy ul. Orkana
Kontrola policyjna samochodu marki BMW na parkingu przy ul. Orkana | fot. KMP Lublin

Była to już kolejna akcja wymierzona w kierowców zakłócających spoczynek nocny. Policjanci zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz niebezpieczne zachowania na drodze. Efektem działań było zatrzymanie aż 21 dowodów rejestracyjnych.

Niedozwolone przeróbki układu wydechowego, inne modyfikacje

Wzmożone kontrole prowadzone były w Wigilię. Policjanci pojawili się w rejonach, gdzie organizowano motoryzacyjne pasterki. W swoich działaniach policjanci z wydziału ruchu drogowego skupili się przede wszystkim na osobach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa.

Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie głośność wydechów. Podczas patroli znaczącą rolę odgrywali policjanci grupy SPEED, dla których priorytetem było ujawnianie szczególnie niebezpiecznych zachowań.

Policjanci w trakcie działań skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów i ujawnili 31 wykroczeń.

„Niezmiennie znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości. Niestety w dalszym ciągu na ulicach miasta pojawiają się kierowcy z niedozwolonymi przeróbkami układu wydechowego pojazdów lub innymi niezgodnymi z prawem modyfikacjami” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Z powodu nieprawidłowości zatrzymano 21 dowodów rejestracyjnych.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. I bardzo dobrze. Jechać równo zakompleksionych troglodytów mieszkających z mama, myślących ze od głośnego wydechu se po**rucha