Grzyby 2020. Sezon grzybowy czas zacząć! W lasach pojawiły się pierwsze grzyby w tym roku

pierwsze grzyby w lasach 2020
Grzyby 2020. Sezon grzybowy czas zacząć! W lasach pojawiły się pierwsze grzyby w tym roku | fot. czytelnik Piotr

Sezon grzybowy 2020 rozpoczęty! Po ostatnich deszczowych dniach w lasach pojawiają się już pierwsze grzyby, chociaż nie w ilościach hurtowych. Gdzie są grzyby w lasach?

W tym roku pierwsze grzyby pojawiły się wyjątkowo wcześnie. Ciepłe i deszczowe dni spowodowały, że w polskich lasach pojawiły już pierwsze maślaki, borowiki czy koźlaki. Dla grzybów dogodnymi warunkami są wilgoć i ciepło.

Jeśli podczas grzybobrania nie potrafimy określić, czy grzyb jest jadalny, bezpieczniej będzie go pozostawić dla doświadczonego grzybiarza lub zebrać i zanieść do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Tam specjaliści sprawdzą grzyby i powiedzą czy jest przydany do spożycia.

Czekamy na Wasze zdjęcia grzybów

Wybieracie się na grzyby, a może już byliście i macie zdjęcia z pięknymi okazami? Pochwalcie się innym grzybiarzom, wyślijcie do nas zdjęcia na adres [email protected] (w tytule maila wpiszcie hasło „grzyby”) oraz podajcie lokalizację, gdzie zostały zebrane.

83992247 746984635840381 226513040432955392 n
Pierwsze grzyby w lasach w gminie Podedwórze w powiecie parczewskim | fot. czytelnik Piotr

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.