Najnowsze ogłoszenia (spoty)
Grzybobranie w lubelskich lasach 2019. Upały przeplatane ulewami sprawiły, że w lasach naszego regionu mamy wysyp grzybów. Nasi Czytelnicy chwalą się koszami pełnymi grzybów.
Wysokie temperatury, jakie mieliśmy w minionych dniach, a także opady deszczu sprawiły, że w lasach pojawił się prawdziwy wysyp grzybów. Dla grzybiarzy nie pozostaje nic innego niż zabrać koszyk i ruszyć do lasu. Wysyp grzybów potwierdzają ogromne ilości zaparkowanych na poboczach leśnych dróg samochodów.
Leśnicy ostrzegają, że oprócz odpowiedniego ubrania na grzybobranie powinniśmy zabrać ze sobą również odrobinę rozsądku. Ważne by nie zbierać grzybów, których nie znamy, a jeśli nie jesteśmy pewni to lepiej uzbierać mniej niż narazić swoje zdrowie.
Jeśli podczas grzybobrania nie potrafimy określić, czy grzyb jest jadalny, bezpieczniej będzie go pozostawić dla doświadczonego grzybiarza lub zebrać i zanieść do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Tam specjaliści sprawdzą grzyby i powiedzą czy jest przydany do spożycia.
Gdzie na grzyby w woj. lubelskim?
Gdzie jechać, by wrócić do domu z pełnymi koszami? Czekamy na Wasze propozycje lokalizacji w komentarzach pod artykułem!
Czekamy na Wasze zdjęcia
Wybieracie się na grzyby, a może już byliście i macie zdjęcia z pięknymi okazami? Pochwalcie się innym grzybiarzom, wyślijcie do nas zdjęcia na adres [email protected] (w tytule maila wpiszcie hasło „grzyby”) oraz podajcie lokalizację, gdzie zostały zebrane.
Aktualizacja: Grzybobranie 2019: Wysyp grzybów w lasach. Gdzie wybrać się na grzyby?
Wasze zdjęcia grzybów








Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię