„Grzesiu, czemu ty nie śpisz?” Rozmowa leśniczego z przebudzonym z zimowego snu misiem

Rozmowa z przebudzonym z zimowego snu niedźwiadkiem | Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe
PARTNER SERWISU

Jak widać, mimo zimy nie wszystkie misie w Bieszczadach słodko śpią. Na szukającego jedzenia „Grzesia” natknął się leśniczy z Nadleśnictwa Baligród. Postanowił z nim chwilę porozmawiać.

Warto pamiętać, że niedźwiedzie przebudzone z zimowej drzemki mogą być groźne dla ludzi. Dlatego w żadnym wypadku nie należy schodzić ze szlaków turystycznych. Styczeń i początek lutego jest czasem przychodzenia na świat młodych. Wtedy każde spotkanie z ich matką może być dla nas niebezpieczne.

W tym roku zimowy sen podkarpackich niedźwiedzi był wyjątkowo krótki. Ciepłe dni, topnienie śniegu oraz opady deszczu sprzyjają przerwaniu zimowej drzemki. Jednym z przypadków jest niedźwiadek o imieniu Grześ, którego spotkał leśniczy Kazimierz Nóżka i postanowił go zapytać, dlaczego już nie śpi.

Kolejne spotkanieKomentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.