Grupa terrorystów przejęła zakłady energetyczne w Lublinie. Ćwiczenia dowódczo-sztabowe

wiczenia antyterrorystyczne

Grupa uzbrojonych terrorystów ubranych w uniformy robocze wjeżdża firmowym samochodem na teren zakładów energetycznych w Lublinie. Zatrzymują dwóch dyrektorów firmy jako zakładników. Spokojnie, to tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych, jakie przeprowadzili wczoraj policjanci z KWP i KMP w Lublinie wspólnie z PGE Lublin.

Uzbrojeni przestępcy wjeżdżają firmowym samochodem na teren spółki. Grupa ubrana jest w uniformy robocze z oznaczeniami zakładu energetycznego. Po wejściu do budynku grupa rozdziela się. Kilku mężczyzn terroryzuje dyrektorów oddziału. Wykorzystując ich przejmują kierowanie siecią energetyczną na terenie Lublina. Informację o zdarzeniu otrzymują służby. Pierwsi ma miejsce przybywają policjanci z KMP w Lublinie, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu policyjnych negocjatorów i antyterrorystów. Policjanci czekają na dogodny moment, aby odbić zakładników i przywrócić dostawy energii elektrycznej.

Celem przeprowadzonych wczoraj działań pod kryptonimem ”Amper 2014”  było usprawnienie praktycznych umiejętności związanych z rozwiązywaniem sytuacji kryzysowej, jaką jest atak terrorystyczny. Policjanci doskonalili umiejętności prowadzenia negocjacji i wykorzystania jednostek specjalnych policji.

Wszystko odbyło się według z założonego planu. Terroryści zostali zatrzymani i obezwładnieni, a zakładnicy uwolnieni. Przywrócono również dostawy energii elektrycznej.  Całość przedsięwzięcia prowadzona była pod bacznym okiem obserwatorów z KWP w Lublinie.

W ćwiczeniach brali udział policyjni negocjatorzy, psycholodzy, antyterroryści, a także pracownicy PGE Lublin.

materiały: KWP w Lublinie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.