Specjalna grupa policyjna „SPEED” wyjechała na drogi regionu. Piraci drogowi, miejcie się na baczności!

bmw policja radiowóz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. KWP Lublin

Od dzisiaj na drogach regionu będzie można spotkać policjantów drogówki z grupy „SPEED”. Funkcjonariusze będą reagować na przypadki łamania prawa i niebezpiecznych zachowań kierowców.

Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach wypadków.

Od dziś służbę na drogach województwa lubelskiego służbę pełni zespół funkcjonariuszy powołany do przeciwdziałania niebezpiecznym zachowaniem na drodze.

W skład zespołu „SPEED” wchodzą nie tylko policjanci ruchu drogowego, ale także funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie” – wyjaśnia podkom. Anna Kamola z biura prasowego lubelskiej policji.

Do zadań zostaną skierowane radiowozy nieoznakowane z videorejestratorami, ale także oznakowane z laserowymi miernikami prędkości.

68 151668
Zdjęcie ilustracyjne | fot. KWP Lublin

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Lepiej zająć się debilami blokujàcymi lewy pas i wjeżdżającymi na skrzyżowanie bez możliwości zjechania