Grupa Azoty Puławy wstrzymuje część produkcji, tłumacząc to wysokimi cenami gazu

Zakład produkcyjny Grupy Azoty Puławy
Zakład produkcyjny Grupy Azoty Puławy | fot. Grupa Azoty Puławy

Azoty Puławy ograniczyły część produkcji niektórych nawozów i zatrzymały część instalacji z powodu wysokich cen gazu. Jak podała Grupa Azoty, chodzi o produkcję amoniaku i tworzyw sztucznych.

Grupa Azoty Puławy ogranicza produkcję nawozów w związku z wysokimi cenami gazu

W związku ze wzrostem cen gazu Grupa Azoty Puławy zdecydowała o czasowym zatrzymaniu pracy niektórych instalacji od 23 sierpnia. Zakład produkcyjny w Puławach ograniczył produkcję amoniaku do około 10 proc. możliwości produkcyjnych. Oberwał tym samym segment agro, ale i tworzyw sztucznych. Nie wstrzymano jedynie produkcji siarczanu amonu z Instalacji Odsiarczania Spalin, NOXy, Likam oraz PULNOX.

Spółka tłumaczy, że problemem nie jest dla niej sama dostępność gazu, ale rentowność przy obecnych cenach.

„Od 24 lutego 2022 r. obserwujemy na europejskich giełdach nadzwyczajne, historycznie wysokie ceny gazu ziemnego. Notowania gazu w okresie ostatniego półrocza wzrosły blisko czterokrotnie z poziomu 72 EUR/MWh w dniu 22.02.2022 r., do poziomu 276 EUR/MWh w dniu 22.08.2022 r.” – czytamy w komunikacie.

Puławski zakład przekazał, że trakcie ogłoszonego postoju instalacji produkcyjnych realizowane będą procesy inwestycyjne oraz remontowe.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.