Groźny wypadek w Lublinie. Ambulans na sygnale zderzył się z volkswagenem na skrzyżowaniu. Jedna osoba poszkodowana

Uwaga wypadek - znak na radiowozie policji
Uwaga wypadek - znak na radiowozie policji | fot. Dominik Wąsik

W środę po południu na al. Solidarności zderzyły się dwa auta: ambulans na sygnale oraz samochód osobowy. W wyniku zdarzenia kobieta z ambulansu została przetransportowana do szpitala. W miejscu zdarzenia występują duże utrudnienia w ruchu.

Zderzenie z ambulansem jadącym na sygnale

Do zdarzenia doszło w środę (27.03) kilka minut po godz. 16:00 na al. Solidarności w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Lubomelską zderzył się ambulans z samochodem osobowym. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego i policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ambulans transportował kobietę ze szpitala do jej domu. Poruszał się jako pojazd uprzywilejowany. Na rondzie Kuklińskiego kierująca samochodem marki Volkswagen uderzyła w jadący na sygnale ambulans.

W wyniku zderzenia pojazdów poszkodowana została pacjentka z ambulansu, którą ratownicy medyczni ponownie przetransportowali do szpitala. W miejscu zdarzenia występują duże utrudnienia w ruchu. Praktycznie zablokowany jest skręt z al. Solidarności w ul. Lubomelską.

Na miejscu pracują policjanci, którzy wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, który z pojazdów wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

AKTUALIZACJA: Tragiczny finał wypadku ambulansu w Lublinie. W szpitalu zmarła pacjentka, którą przewożono karetką

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Na czerwonym świetle wjechała karetka, która nie wiadomo dlaczego transportowała pacjenta do domu (o ile to prawda) na sygnale. Na pierwszych dwóch pasach (wewnętrznych) samochody się zatrzymaly na skrzyżowaniu,.aby przepuścić ambulans, na 3 pasie skrajnym jechała osobówka, która miała zielone światło, więc nawet nie przyhamowała i uderzyła w ambulans, który po uderzeniu koziołkował, ale finalnie stanął na 4 kołach.