Groźne zdarzenie na drodze S17. Porsche wpadło w poślizg i uderzyło w bariery. Kierowca ukarany wysokim mandatem

Porsche uderzyło w bariery na S17
Porsche uderzyło w bariery na S17 | fot. KPP Puławy

W środę kierowca samochodu marki Porsche uderzył w bariery energochłonne oddzielające jezdnie na drodze ekspresowej S17. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Na ekspresówce Porsche uderzyło w bariery

Do zdarzenia doszło w środę (24.01) rano na drodze ekspresowej S17 na wysokości miejscowości Sielce. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem Porsche 36-letni obywatel Ukrainy poruszał się w kierunku Lublina.

„Kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg i straciwszy panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę energochłonną. Nie odniósł poważnych obrażeń ciała, skończyło się na ogólnych potłuczeniach” – mówi kom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Badanie przeprowadzone przez policjantów potwierdziło, iż kierowca był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 000 zł i 10 punktami karnymi.

Policjanci apelują o większą ostrożność oraz dostosowanie prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na drodze. Padający na zmianę ze śniegiem deszcz, wahania temperatur, śliska nawierzchnia powodują, że warunki są bardzo trudne i kierowcy muszą być bardziej ostrożni niż zwykle.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.