Groził swojej byłej partnerce. Policjanci w jego domu znaleźli broń, amunicję i krzaki marihuany

68 118034 g

Policjanci zatrzymali 40-latka, który groził swojej byłej partnerce. Jak się okazało, zajmował się on uprawą konopi indyjskiej. Na jego posesji zabezpieczono ponad 60 roślin oraz broń z amunicją.

– Zatrzymany 40-latek jest mieszkańcem powiatu bieszczadzkiego jednak od pewnego czasu przebywał na terenie gminy Wojciechów. Mieliśmy zgłoszenie, że mężczyzna groził swojej byłej partnerce – informuje podkom. Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

Policjanci postanowili przeszukać mieszkanie mężczyzny. Tak znaleźli broń palną w postaci sztucera z dorobionym tłumikiem, który był schowany w łóżku oraz ponad 1100 sztuk amunicji. 40-latek nie posiadał zezwolenia na broń. – Mężczyzna był już karany w przeszłości – dodaje podkom. Andrzej Fijołek.

Policjanci postanowili przeszukać pozostałe pomieszczenia gospodarskie. Jedno z pomieszczeń zagospodarował jako miejsce do profesjonalnej uprawy konopi indyjskich.

– Mężczyzna wykorzystywał specjalistyczny sprzęt: oświetlenie, nawiewy, mierniki temperatury oraz nawozy odżywki do roślin. Łączna waga zabezpieczonych roślin to prawie 1,3 kg w tym 60 roślin w różnej fazie wzrostu. Do tego woreczki z zawartością suszu konopi indyjskich o łącznej wadze ponad 300 gramów – wyjaśnia podkom. Andrzej Fijołek.

Mężczyzna odpowie za uprawę i posiadanie marihuany, nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz groźby karalne. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. policja

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.