Gościeradów-Folwark: Nie żyje 70-latek. Czad zabił go podczas kąpieli

Zatrucie czadem w miejscowości Gościeradów-Folwark | fot. Kraśnickie Ratownictwo

W niedzielę około godziny 20 w mieszkaniu w miejscowości Gościeradów-Folwark (powiat kraśnicki) odnaleziono ciało 70-latka. Pomimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 20 w jednym z bloków mieszkalnych w miejscowości Gościeradów-Folwark. Na miejsce rozdysponowane zostały dwa zastępy straży pożarnej i pogotowie.

Ze zgłoszenia wynikało, że w wannie leży nieprzytomny mężczyzna. Strażacy, którzy weszli do łazienki wynieśli na zewnątrz mężczyznę. Prowadzili reanimację osoby poszkodowanej do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia.

Po chwili do akcji przystąpiło pogotowie, któremu nie udało się uratować 70-latka. Prawdopodobną przyczyną śmierci mężczyzny było zatrucie tlenkiem węgla (czadem).

W łazience przed wywietrzeniem strażacy dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla – wyniósł on 112 PPM. Wywietrzyli całe mieszkanie i zakazali używania piecyka gazowego, który znajdował się w łazience.

Prawdopodobną przyczyną tego tragicznego zdarzenia był niesprawny piecyk lub niedrożna wentylacja.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.