Górnik Łęczna prosi Miasto Lublin o 2 mln złotych dofinansowania

Górnik Łęczna prosi Miasto Lublin o udzielenie klubowi wsparcia finansowego w wysokości 2 milionów złotych. Co na to urzędnicy?

Górnik Łęczna od tego sezonu mecze jako gospodarz rozgrywa na Arenie Lublin. Klub z Łęcznej jest również jednym przedstawicielem naszego województwa w Ekstraklasie. Władze klubu zwróciły się do Miasta Lublin z prośbą o udzielenie klubowi wsparcia finansowego w wysokości 2 mln złotych.

– Aby utrzymać klub na najwyższym poziomie rozgrywkowym oraz chcąc dalej pozostać w elicie najlepszych klubów w Polsce potrzebujemy wsparcia finansowego w kwocie dwóch milionów złotych – czytamy we wniosku władz klubu Górnik Łęczna do Miasta Lublin.

Chcąc uzyskać więcej informacji skierowaliśmy zapytanie do zastępcy prezydenta Lublina Krzysztofa Komorskiego. – Chodzi o prośbę dofinansowania klubu Górnik Łęczna przez Miasto Lublin w wysokości 2 mln złotych. Czy takie finansowanie jest możliwe?

– Gmina Lublin formalnie nie może jednak wesprzeć Górnika finansowo. Teoretycznie jest możliwe poprzez wykupienia usług promocyjnych. Radni z Komisji Sportu poddadzą ten wniosek pod obrady – odpowiada Komorski.

W czwartek radni będą również decydować o przekazaniu 600 tys. zł Motorowi Lublin. – Kwota 600 tyś złotych została zapisana w zmianach budżetowych na najbliższą sesji Rady Miasta – tłumaczy Komorski.

Jednym z pomysłów lubelskich radnych PiS i PO jest również oddłużenie przez miasto Motoru Lublin. Mowa tu o kwocie 1,2 mln złotych, które miasto miałoby oddać za klub. – Dezyderat dotyczący oddłużenia spółki Motor został podjęty na ostatniej Komisji Sportu i będzie brany pod uwagę przy planowaniu kolejnych zmian oraz projektu budżetu na rok przyszły – dodaje.

Radni zaproponowali prezydentowi Lublina podpisanie kontraktu, który zacieśniłby więź między miastem, a klubem.

(fot. Górnik Łęczna)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.