Górnik Łęczna powstał przy kopalni, która wkrótce stanie się jego właścicielem. Ambitne plany, celem Ekstraklasa

LW Bogdanka przejmuje Górnik Łęczna
LW Bogdanka przejmuje Górnik Łęczna | materiały prasowe

Górnik Łęczna będzie miał nowego właściciela. Wieloletni strategiczny sponsor klubu chce nabyć 100 proc. akcji Górnika. Lubelski Węgiel Bogdanka mówi o ambitnych planach. Jednym z najbliższych celów jest powrót do Ekstraklasy.

Bogdanka kupuje Górnik Łęczna

Przed półfinałowym meczem Pucharu Polski pierwszoligowego Górnika Łęczna z Rakowem Częstochowa zorganizowano konferencję prasową, w trakcie której poinformowano o planowanych zmianach w klubie. Lubelski Węgiel Bogdanka podpisała list intencyjny w sprawie wykupu 100 proc. aktywów Górnika Łęczna S.A. należących do Stowarzyszenia GKS „Górnik” Łęczna.

Kopalnia związana jest z drużyną Górnika nierozerwalnie od momentu jego powstania, czyli od 1979 roku. Podpisany dziś list intencyjny da Spółce w przyszłości większe możliwości rozwoju nowoczesnej infrastruktury sportowej Górnika, z której korzystać będą mogli wszyscy – powiedział Kasjan Wyligała, prezes zarządu LW Bogdanka.

Bogdanka zwiększy budżet Górnika

Bogdanka ma przejąć akcje klubu w okazyjnej cenie, a sam proces przejęcia ma potrwać do końca 2023 r. Przejęcie Górnika przez państwową spółkę zasili budżet klubu, co pozwoli na istotne inwestycje w drużynę, jak i infrastrukturę. Stadion zmieni nazwę na „Bogdanka Arena”, trybuna B zyska zadaszenie, na trybunach pojawią się nowe krzesełka, a zaplecze treningowe przejdzie gruntowny remont.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że po przejęciu klubu, stowarzyszenie GKS „Górnik” Łęczna przestanie istnieć, a wszystkie sekcje Górnika, w tym sekcja piłki nożnej kobiet, zostaną zrzeszone pod jednym szyldem. Przedstawiciele Bogdanki mają ambitne plany, a jednym z najbliższych celów jest powrót Górnika do rozgrywek w Ekstraklasie.

W akademii Górnika widzimy duży potencjał, jest to jedyna akademia piłkarska w województwie lubelskim, która posiada Złoty Certyfikat PZPN. Te działania w końcowym efekcie powinny przełożyć się również na podniesienie poziomu sportowego drużyny – dodał Kasjan Wyligała.

O klubie

Górnik Łęczna został założony w 1979 roku i jest najbardziej utytułowanym klubem piłkarskim w województwie lubelskim. W latach 2003-2022 drużyna męska ośmiokrotnie występowała na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, zaś sekcja kobiet trzykrotnie zdobywała tytuł Mistrza Polski oraz jest wielokrotnym medalistą rozgrywek Pucharu Polski.

Klub prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportu – piłka nożna, badminton oraz biegania. Szkółka piłkarska Górnika Łęczna jako pierwsza w regionie otrzymała złoty Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej i należy do najlepszych tego typu podmiotów na Lubelszczyźnie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.