Górnicy z Kopalni Bogdanka obchodzą dzisiaj Barbórkę [PROGRAM]

img 0446
Dzień Górnika (Barbórka) w Bogdance | fot. LW Bogdanka

Dzisiaj swoje święto obchodzą górnicy z Kopalni Bogdanka. Barbórka to czas podziękowań, a także przyznawania medali i odznaczeń, które są symbolem wolności stanu górniczego.

Barbórka obchodzona jest 4 grudnia. Barbórka to przede wszystkim wspomnienie świętej Barbary z Nikodemii, patronki dobrej śmierci i trudnej pracy. To właśnie do niej zwracają się górnicy z prośbą o opiekę i bezpieczne szychty.

Dzień Górnika 2018 w Cechowni Kopalni LW „Bogdanka” | Barbórka 2018 – 4 grudnia [PROGRAM]

+ godz. 11.00 – wprowadzenie sztandaru LW Bogdanka, hymny, przywitanie gości i załogi kopalni,

+ godz. 11.20 – wystąpienie prezesa Zarządu LW Bogdanka Artura Wasila,

+ godz. 11.30 – wystąpienie prezesa Zarządu Grupy Enea Mirosława Kowalika,

+ godz. 11.35 – wystąpienia gości,

+ godz. 11.50 – dekoracja: medale za zasługi, odznaki honorowe „Zasłużony dla Górnictwa Rzeczpospolitej Polskiej”, stopnie górnicze nadane przez ministerstwo, odznaczenia Centralnej Stacji Ratownictwa, honorowe kordziki górnicze ZZG, honorowe kordziki górnicze ZZ „Kadra”, honorowe kordziki górnicze NSZZ „Solidarność”

+ godz. 13.00 – wyprowadzenie sztandaru,

+ godz. 13:15 -15.30 – uroczysty obiad w stołówce górniczej

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.