Górki czechowskie w Lublinie. Oświadczenie TBV w sprawie planowanego referendum

10
Wizualizacje parku na górkach czechowskich | mat. prasowe

Właściciel terenu górek czechowskich, spółka TBV odniosła się do informacji ogłoszonej przez Krzysztofa Żuka, w sprawie referendum dotyczącego zagospodarowania górek czechowskich.

Poniżej prezentujemy przesłane oświadczenie TBV Investment w sprawie ogłoszonego referendum dot. zagospodarowania Górek Czechowskich.

„Lublin, miasto inspiracji, zasługuje w końcu na nowoczesny, zielony i bezpieczny park, w którym ochroną objęte zostaną cenne gatunki fauny i flory. To dobrze, że o tym, czy taki park powstanie, będą mogli współdecydować mieszkańcy Lublina: ci bliżsi i dalsi sąsiedzi, rodziny z dziećmi, seniorzy, ekolodzy, rowerzyści i biegacze. Już niedługo Lublin może mieć wspaniałą wizytówkę i atrakcję turystyczną na miarę Central Parku w Nowym Jorku. Ponadto zyska 70 ha zielonej przestrzeni, gdzie będzie można wyjść na rodzinny spacer, obserwować rośliny i zwierzęta na sześciu przygotowanych ścieżkach przyrodniczych lub po prostu pobiegać i pojeździć na rowerze. Będzie to zatem projekt na miarę XXI wieku, dla przyszłości, nie tylko naszej, ale i kolejnych pokoleń.

Dlatego będziemy rozmawiać i zachęcać mieszkańców miasta do zagłosowania na „tak” w zbliżającym się referendum. Lublin stoi przed historyczną szansą zyskania za symboliczną złotówkę największego parku, który swoim rozmiarem przewyższy Ogród Saski, Park Czechów, Jana Pawła II, Ludowy i Bronowicki razem wzięte. Będziemy tłumaczyć, że chcemy zachować zieleń i nie zamierzamy zająć ani jednego centymetra kwadratowego ponad to, na co pozwala obecne prawo. Będziemy przekonywać, że to my, poprzez czynną ochronę przyrody i walkę z inwazyjną rośliną – nawłocią – jesteśmy prawdziwymi obrońcami Górek, zaś zostawienie tego terenu bez opieki botaników – spowoduje nieodwracalne szkody. Działając w porozumieniu z najwybitniejszymi ekspertami w zakresie ochrony środowiska będziemy troszczyć się o wszystkie chronione gatunki fauny i flory, a także podkreślać, że zachowane w parku wąwozy zapewnią naturalny dopływ świeżego powietrza do miasta.

Dlatego w trosce o przyszłe pokolenia, ochronę przyrody i czyste powietrze apelujemy do wszystkich osób, którym zależy na zrównoważonym rozwoju Lublina, i prosimy je o oddanie głosu na „tak”, czyli za zmianą umożliwiającą powstanie parku, z którego będziemy wszyscy dumni.”

Czytaj także: Referendum w sprawie górek czechowskich. Mieszkańcy zdecydują o dalszym losie tego terenu

1
Wizualizacje parku na górkach czechowskich | mat. prasowe
2
Wizualizacje parku na górkach czechowskich | mat. prasowe
7
Wizualizacje parku na górkach czechowskich | mat. prasowe
8
Wizualizacje parku na górkach czechowskich | mat. prasowe

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Właśnie Lublin miasto inspiracji, powinno mieć tak fajnie zagospodarowany teren -PIĘKNY NOWY PARK!

  2. Za zabudową tego terenu mogą być tylko opłacani przez TBV.
    To całkowite zablokowanie klina napowietrzającego. Lublin udusi się w smogu.