Godziny dla seniorów zostaną zniesione. Zmiana przepisów

biedronka zakupy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Godziny dla seniorów – nowe zasady od 1 lutego. Od poniedziałku będzie obowiązywać etap odmrażania gospodarki. Jedną ze zmian jest likwidacja specjalnych godzin dla seniorów w sklepach.

Likwidacja godzin dla seniora

Godziny dla seniora zostały wprowadzone, aby osoby starsze, które nie mogą liczyć na niczyją pomoc w robieniu zakupów, mogły w bezpieczny sposób zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze produkty.

Godziny dla seniora, czyli czas przeznaczony na zakupy dla osób powyżej 60. roku życia, obowiązują od godziny 10.00 do godziny 12.00 od poniedziałku do piątku. W weekendy godziny dla seniora nie obowiązują.

Rząd zdecydował, że godziny dla seniorów zostaną zniesione od 1 lutego. – „W związku z tym, że otwieramy cały handel, w reżimie sanitarnym, od 1 lutego tzw. godziny dla seniora zostają zniesione” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Oznacza to, że od 1 lutego w godzinach 10-12 zakupy w sklepach mogą robić wszyscy. Od 1 lutego otwarte zostaną także wszystkie sklepy w galeriach handlowych z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.