Godziny dla seniorów zmienią swoją formę? Zamiast godzin specjalne kasy

biedronka zakupy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Godziny dla seniorów obowiązujących w sklepach, drogeriach oraz aptekach, od poniedziałku do piątku pomiędzy godziną 10 a 12. Jest propozycja zmiany godzin dla seniorów.

Godziny dla seniorów obowiązują od 15 października. Są to specjalne godziny obowiązujące od poniedziałku do piątku pomiędzy 10 – 12 na zakupy dla osób powyżej 60. roku życia. Sklepy, drogerie i apteki próbują zachęcić seniorów do robienia zakupów w specjalnych godzinach poprzez liczne rabaty na produkty.

Kasy dla seniorów

Business Centre Club apeluje do rządu o likwidację godzin dla seniorów, które obowiązują w sklepach spożywczych i aptekach od poniedziałku do piątku między godz. 10 a 12. BCC proponuje zmianę, zamiast godzin dla seniorów, specjalne kasy.

„W naszym przekonaniu korzystniejsze i adekwatne, zarówno dla seniorów, przedsiębiorców, jak również całego społeczeństwa, byłoby wyznaczenie wybranych kas w markecie do wyłącznej obsługi seniorów, zamiast wyznaczanie określonego czasu do obsługi wyłącznie osób starszych, jak ma to miejsce obecnie” – proponuje BCC.

Funkcjonowanie godzin dla seniorów wzbudza wściekłość wśród osób poniżej 60. roku życia. Wielu z nich skarży się na to, że o 12 i tak muszą stać w kolejce za seniorami, bo Ci nie korzystają z godzin dla seniorów.

„Obecne przepisy rozporządzenia nie są racjonalne, dlatego nie wszyscy seniorzy korzystają z wyznaczonego specjalnie dla nich czasu zakupów” – tłumaczy BCC.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.