„Godzina dla Ziemi” w sobotę wieczorem. Na 60 minut zgasną światła

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Godzina dla Ziemi to akcja stworzona przez WWF, mająca na celu promowanie działań ograniczających skutki zmiany klimatu.

WWF (World Wide Fund) to największa ekologiczna akcja na świecie. Choć zainicjowano ją w australijskim Sydney, na przestrzeni lat do akcji dołączyły miliony obywateli na całym świecie.

W 2018 roku w „Godzinę dla Ziemi” zaangażowało się 188 państw. Wygaszonych zostało ponad 180 tys. budowli i pomników. W akcji wzięło udział wtedy 78 polskich miast, włącznie z Lublinem.

Finał akcji ma miejsce dzisiaj, 30 marca, tradycyjnie o godzinie 20:30. Tego dnia zachęca się ludzi do zgaszenia świateł we własnych domach, na przynajmniej jedną godzinę.

W Lublinie w ramach Godziny dla Ziemi WWF zostaną wyłączone światła w następujących lokalizacjach: Muzeum Lubelskie, Brama Trynitarska, Archikatedra i Budynki Urzędu Miasta Lublin.

Godzina dla Ziemi w tym roku prowadzona jest pod hasłem „Ty tez niszczysz swój dom” i ma zwrócić uwagę każdego człowieka, na jego wpływ na niszczenie planety. Ambasadorem tej akcji jest m.in. aktor Marcin Dorociński.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czyli do zrealizowania spotu, mającego zachęcać do ochrony naszej planety, zniszczono masę rzeczy, które zostały stworzone przez wykorzystaniu zasób Ziemi?? Jak dla mnie to coś chyba poszło nie tak….