Gluten w orzeszkach ziemnych z Lidla. Sprawdź, czy masz je w domu!

orzeszki ziemne
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Lidl wycofuje z rynku artykuł „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g”. W orzeszkach wykryto gluten.

Chodzi o orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym wyprodukowane przez Snack Connection B.V. dla właściciela sieci sklepów Lidl.

Zagrożeniem jest niezadeklarowany na opakowaniu składnik – mąka pszenna w produkcie „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g”. Mąka pszenna jest źródłem glutenu, który jest substancją alergenną. Spożycie produktu przez osoby uczulone na gluten może wywołać reakcję alergenną.

Jako odpowiedzialny społecznie i świadomy przedsiębiorca na pierwszym miejscu zawsze stawiamy jakość i bezpieczeństwo oferowanych przez nas produktów, dlatego podjęliśmy decyzję o wycofaniu artykułu „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g” z uwagi na obecność niezadeklarowanego składnika alergennego (mąki pszennej)” – czytamy w komunikacie Lidl Polska.

Gluten znajduje się we wszystkich partiach produktu „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g”, dlatego Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował o wycofaniu wszystkich partii w/w produktu ze sprzedaży.

Firma Lidl poinformowała o możliwości zwrotu produktu w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu.

OSTRZEŻENIE ORZESZKI LIDL
„Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g”

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.