GIS wycofuje olej ze sprzedaży. Sprawdź, czy masz go w swojej kuchni!

olej
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

GIS informuje o wycofaniu produktu Olej z nasion gorczycy marki Grapoila. Według ekspertyzy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, produkt jest „niebezpieczny dla zdrowia konsumentów”.

Produkt wycofany ze sprzedaży

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu kwasu erukowego (293,87 ± 30,33 g/kg) w produkcie Olej z nasion gorczycy, tłoczony na zimno, 100%, 250 ml.

W ocenie ryzyka eksperci Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny poinformowali, że analizując narażenie konsumentów na oznaczony poziom zanieczyszczenia produkt należy uznać za niebezpieczny dla zdrowia konsumentów.

Szczegóły dotyczące produktów:

Produkt: Grapoila Olej z nasion gorczycy, tłoczony na zimno, 100%, 250 ml

Wyprodukowano dla: FSF OLEJ Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 15, 40-020 Katowice

Numer partii: MUMD28052

Data minimalnej trwałości: 02.10.2021

Kraj pochodzenia: Węgry

Grapoila olej z nasion gorczycy
Grapoila olej z nasion gorczycy

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.