Gigantyczne korki w centrum Lublina. Co to się dzieje to niepojęte. Wszystko przez zamknięty pl. Zamkowy

Gigantyczny korek na ul. Lubartowskiej i policjanci kierujący ruchem
Gigantyczny korek na ul. Lubartowskiej i policjanci kierujący ruchem | fot. Dominik Wąsik

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej w Lublinie w furii! Centrum miasta stoi w gigantycznym korku. Kierowcy o zamknięciu dla ruchu placu Zamkowego dowiadywali się, dopiero gdy na niego wjechali.

Ogromny paraliż w Lublinie

Wszystko przez zamknięcie dla ruchu pl. Zamkowego w Lublinie. Przypomnijmy, że odbywają się dziś na nim uroczystości z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa. O tym pisaliśmy tu: Piknik wojskowy w Lublinie. Pod Zamkiem stanęły czołgi i wozy bojowe. Na każdego czeka wojskowa grochówka [ZDJĘCIA]

Kierowcy, którzy poruszają się ul. Wyszyńskiego i skręcają w Podwale oraz Ci skręcający z Lubartowskiej w Kowalską, o zamknięciu pl. Zamkowego dowiadują się dopiero na samym placu. Żeby stąd wyjechać, muszą robić zawrotkę w ul. Kowalską, a później ul. Furmańską, Cyruliczą i w Lubartowską.

Na skrzyżowaniu ul. Lubartowskiej z Cyruliczą są policjanci ruchu drogowego, którzy ręcznie sterują ruchem. Kto odpowie za brak odpowiedniego oznakowania, które informowałoby kierowców o zamknięciu pl. Zamkowego, a tym uniknęliby stania w gigantycznym korku? Pewnie nikt.

Obecnie kierowcy stoją w korkach na al. Solidarności, al. Tysiąclecia, ul. Lubartowskiej, ul. Podzamcze, ul. Biernackiego, ul. Wieniawskiej, ul. Lubomelskiej, Al. Racławickich, czy al. Andersa.

Ogromne korki spowodowały również, że w korkach utknęły również autobusy i trolejbusy. Opóźnienia niektórych kursów przekraczają 30 minut. Pasażerowie mogą na żywo zobaczyć, gdzie jest autobus. Szczegóły w tym materiale: SIP ZTM Lublin. Sprawdź, gdzie teraz jest autobus lub trolejbus na mapie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.