Gigantyczna podwyżka za prąd dla MPK Lublin. Spółka otrzymała trzy oferty, każda przekracza założony budżet

Trolejbus na linii nr 159
Trolejbus na linii nr 159 | fot. Dominik Wąsik

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie otworzyło oferty złożone w przetargu na zakup energii elektrycznej. W przetargu wpłynęły trzy oferty, lecz każda przekracza założony przez MPK budżet.

Problem z zakupem energii elektrycznej

W zeszłym miesiącu MPK Lublin poinformowało, że wszystkie oferty złożone w przetargu na dostawę energii elektrycznej niezbędnej do funkcjonowania m.in. sieci trolejbusowej czy ładowania autobusów elektrycznych są wyższe, niż zakładała spółka.

W przetargu zostały złożone trzy oferty (od najtańszej): Orange Energia z Warszawy (21 574 042,60 zł), Veolia Energy Contracting z Warszawy (21 658 455,01 zł), PGE Obrót z Rzeszowa (21 858 379,20 zł). MPK planowało przeznaczyć na zakup energii 14 438 970,00 zł.

Przetarg dotyczy dostawy energii w okresie od 1 lipca 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. w łącznej ilości szacunkowej 18 060 MWh. Teraz przedstawiciele spółki przeanalizują złożone oferty. Następnie podejmą decyzję, czy dołożą brakującą kwotę do najtańszej oferty, czy też unieważnią przetarg i rozpiszą go ponownie. Do najtańszej oferty MPK musiałoby dołożyć ponad 7,1 mln zł.

Problem podwyżek ma jednak charakter ogólnopolski i mierzą się z nim wszystkie samorządy utrzymujące komunikację szynową lub trolejbusową czy eksploatujące autobusy elektryczne.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie wiem jak oni te stawki obliczają .. wszystko idzie w górę a liczą jak z lat 90 stawki… A żeby oszczędzać chociażby na prądzie. Czy muszą się te wszystkie latarnie non stop świecić nie wystarczy co druga ???