Ghost Bike powrócił odrestaurowany na swoje miejsce

Odmalowany Ghost Bike wrócił na al. Unii Lubelskiej. Niedawno wandale po raz kolejny zdewastowali rowerowy pomnik. Pomalowali go czerwoną farbą.

Przypominamy, że Ghost Bike czyli Duch Roweru lub Rower Pamięci, został ustawiony przez lubelskie środowisko rowerowe w miejscu tragicznej śmierci rowerzystki w 2013 roku. Rower symbolicznie upamiętniał Panią Elżbietę oraz innych rowerzystów, którzy ponieśli śmierć na drogach naszego regionu. Biały rower miał także działać otrzeźwiająco na kierowców, przypominając o niskim bezpieczeństwie rowerzystów w ruchu ulicznym.

W 2015 roku nieznani sprawcy wymontowali z roweru tylne koło oraz łańcuch. Brakujące koło zamontowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku.

Pod koniec września tego roku, Ghost Bike został skradziony. Po około trzech tygodniach, pocięty rower odnaleziono na drugim końcu miasta. Rower został zespawany i odnowiony. Na swoje miejsce trafił podczas Październikowej Masy Krytycznej.

Niestety po niespełna trzech dniach Ghost Bike został zdewastowany. Rower wraz z tabliczką pomazano czerwoną farbą, a znicze pobito.

– W zeszłym tygodniu zabraliśmy rower do ponownego malowania. Za renowację, po raz kolejny, dziękujemy zaprzyjaźnionym pracownikom Warsztatów Instytutu Fizyki UMCS. Odmalowany, biały rower ponownie ustawiliśmy na swoim miejscu – informuje Lubelska Masa Krytyczna.

Jest to jedyna instalacja tego typu w Lublinie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.